За неносење маски 429 казни во изминатите 24 часа


Скопје, 19 август 2020 (МИА) – За неносење лична заштита на лице регистрирани се 429 прекршоци во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија.

До граѓаните од Министерството за внатрешни работи апелираат да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.


Видете следно

МИНАТАТА НЕДЕЛА САНКЦИОНИРАНИ СЕ 182 НЕПРОПИСНО ПАРКИРАНИ ВОЗИЛА НА ТЕРИТОРИЈА НА ОПШТИНА ЦЕНТАР

Скопје, 20 октомври 2020 – ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка …