За неносење маски 600 казни во изминатото деноноќие


Скопје, 15 септември 2020 (МИА) – Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија регистрирани се 600 прекршоци за неносење лична заштита на лице

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.


Видете следно

Прво дигитално издание на „Race for the Cure“ во скопскиот Градски парк

 Во текот на овој викенд, на 25, 26 и 27 септември, во Скопје и низ …