Заев и Спасовски во увид на реновираниот објект на ОВР Ресен


Премиерот Зоран Заев и министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска ќе извршат увид на реновираниот објект на ОВР Ресен, информираат од Владата.

Заев и Спасовски ќе бидат придружувани од градоначалникот на Општина Ресен, Живко Гошаревски. ар/ев/


Скопје, 5 мај 2021 (МИА)


Видете следно

Во пресрет на сезоната на можни пожари на отворен простор во државата – координативен состанок за превенција

Во пресрет на сезоната на можни пожари на отворен простор во државата, денеска, (11.05.2021), под …