Заев на Facebook: Македонија станува 30-та членка на НАТО


„Македонија станува 30-та членка на НАТО. Членството ќе обезбеди стабилна и сигурна иднина за граѓаните на Република Македонија и за сите следни генерации.

Ставаме крај на неизвесноста!

#МКвоНАТО“Видете следно

Поднесено обвинение против лицето кое пукаше од полуавтоматско и автоматско оружје во скопско Бојане

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари дека извршило …