Заев се слушна со Ципрас


Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев вчера имаше 60 минутен телефонски разговор со Претседателот на Владата на Република Грција, Алексис Ципрас. Разговорот се реализираше помеѓу 14 и 15 часот, по македонско време.

За време на разговорот се дискутираше за преостанатите прашања и беа разгледани неколку идеи за решенија.


Во текот на денешното претпладне ќе следува уште еден телефонски разговор.


Видете следно

Еве што изјави Заев за случајот со Рашковски

Никој не е над законот, ниту е заштитен зашто е носител на некоја функција, но …