Жената што го нокаутираше комуналниот полицаец се уште е во притвор – Еве колку години затворска казна може да добие!


Садија Д. (37), која ја нокаутираше комуналната полицајка Алис М. на пазарот Видиковац, сè уште е во притвор, јавува „Блиц“, а треба да биде изведена утре пред обвинителот во Вишото обвинителство во Белград.

Таа е обвинета за напад на службено лице во текот на своите должности и, според членот 323 од Кривичниот законик, се соочува со казна од две до осум години затвор.


Потсетете се дека Садија Д., во моментот кога комуналната полиција се обидела да ја задржи, а во еден момент и да и ’грабне торба со работи што ги продавала нелегално надвор од пултот на пазарот Видиковац, и ја удри во главата Алис М. која заврши во Ургентниот центар поради тоа.

По десетминутното пребарување, Сади Д. беше пронајдена од полицијата и уапсена.


Видете следно

Во последните три години преку Планот за економски раст поддржани 800 компании со 70 милиони евра

Скопје, 6 мај 2021 (МИА) – Преку Законот за финансиска поддршка на инвестиции потпишани се …